W dniu 22 i 23 czerwca 2013 roku  nasz klub udał się  do Glinika Zaborowskiego na kolejne zawody regionalne. Przejazdy pierwszego dnia rewelacyjnie zaczęła Paulina STECURA na Deksterze, która w konkursie towarzyskim klasy LL – 60 cm zwykłym zdeklasowała rywali (12 par) pokonując parkur bezbłędnie w najlepszym czasie.

W konkursie tym mieliśmy również 2 debiuty. Jako pierwsza zadebiutowała nasza zawodniczka Beata WINIARSKA na koniu Jarabe, która zajęła 6 lokatę a drugim debiutem był start młodziutkiej Dumki pod Małgorzatą WAJDĄ. Para ta zajęła 8 lokatę. W kolejnym konkursie towarzyskim klasy LL – 80 cm para Paulina STECURA i Dekster ponownie pokazała świetną formę pokonując parkur bezbłędnie ustępując jedynie reprezentantce gospodarzy, która pokonała parkur w lepszym czasie. Czysty przejazd zaliczyła również Małgorzata WAJDA na Dumce. Ogółem w konkursie tym odbyło się 38 przejazdów.

W konkursie klasy L – 100 cm dokładności nie zawiodła Edyta WAJDA na Capitcie, która „na czysto” pokonała parkur. W konkursie tym odbyło się 29 przejazdów. Była to dla Edyty rozgrzewka przed trudniejszym konkursem jaki odbył się w następnej kolejności tj. konkursem  klasy P – 110 cm, zwykłym. Edyta pokonała parkur profesjonalnie – na czysto zajmując ostatecznie 6 lokatę wśród 18-tu par.

W drugim dniu zawodów już na początku ponownie wiele radości przyniosły nam przejazdy pary Paulina STECURA i Dekster. W konkursie towarzyskim klasy LL – 60 cm zwykłym Paulinka spokojnie i bez błędnie pokonała parkur zajmując 3 lokatę. W konkursie tym startowały również Beata WINIARSKA na Jarabe, która zaliczyła czysty przejazd, oraz Alicja PODOLAK na Etnie, która również przejechała parkur na czysto otrzymując jedynie 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu.

Pierwszy przejazd Paulinki był taktyczną rozgrzewką przed konkursem towarzyskim klasy LL – 80 cm, w którym nasza para nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalom zajmując 1 i 3 lokatę w bezbłędnych przejazdach ustępując jedynie drugie miejsce reprezentantce UKJ Lalin Kamili GAJDA na…. urodzonej w naszym klubie klaczy Dioda . W konkursie tym czyste przejazdy zaliczyły również pary Małgorzata WAJDA na Dumce i Beata WINIARSKA na Jarabe.

Po pierwszych emocjach przyszła pora na wyższe konkursy i tak w konkursie klasy L – 100 cm dokładności Edyta WAJDA na Capitcie bezbłędnie rozpoczęła przejazdy zajmując 4 lokatę. Po tym konkursie przyszła pora na najważniejszy tego dnia dla Edyty konkurs P – 110 cm, dwufazowy. I fazę konkursu para przejechała bezbłędnie w czasie poniżej 50 sek. jednak w drugiej fazie zawodniczka popełniła 2 błędy i ostatecznie zawodniczka uplasowała się na 7 pozycji przy stawce 19 koni w tym konkursie.

Ogólnie zawody należy uznać za bardzo udane. Atmosfera zawodów jak i profesjonalizm organizatorów oceniamy na 6 z plusem!! Zapraszamy na foto-relację!!!!!