W dniach 0d 24 do 25 sierpnia 2013 roku odbyły się zawody w Klubie Jeździeckim POGÓRZE w Gliniku Zaborowskim. W zawodach tych nasz klub reprezentowały cztery pary. Małgorzata WAJDA na DUMCE, Magdalena DŁUŻYŃSKA na ESTERZE, Beata WINARSKA na JARABE i Edyta WAJDA na CAPITCIE.

W pierwszym dniu zawodów (24 sierpnia) starty rozpoczęła Magdalena DŁUŻYŃSKA w konkursie klasy LL (60 cm) pokonując parkur bezbłędnie, uzyskując jedynie 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu. Następną zawodniczką biorącą udział w tym konkursie była Małgorzata WAJDA, która również pokonała parkur bezbłędnie jednak uzyskała 2 pkt karne za przekroczenie normy czasu.

W kolejnym konkursie klasy LL – (80 cm) nasz klub reprezentowały już 3 pary Małgorzata WAJDA na DUMCE, Magdalena DŁUŻYŃSKA na ESTERZE i Beata WINARSKA na JARABE. Wszystkie 3 pary pokonały parkur bezbłędnie w normie czasu.

Następny konkurs w jakim wzięła udział nasza zawodniczka to konkurs L1 – 105 cm , dokładności bez rozgrywki. W konkursie tym wystartowała Edyta WAJDA na CAPITCIE, która zaliczyła parkur w najlepszym czasie, jednak uzyskała 4 pkt karne za 1 zrzutkę.

Kolejny konkurs w jakim wystartowała Edyta to konkurs P/P1 – 110/115 cm , dwufazowy, który podobnie jak konkurs L1 Edyta zaliczyła w najlepszym czasie, jednak znowu uzyskała 4 pkt karne za 1 zrzutkę. Jak się później okazało „syndrom” jednej zrzutki nie odstąpił Edytki również w drugim dniu zawodów.

A drugi dzień zawodów rozpoczął się od startu Magdaleny DLUŻYŃSKEIJ, która w konkursie – LL – „towarzyski”, 80 cm zaliczyła bezbłędny przejazd.

Emocje rozpoczęły się podczas V kwalifikacji do OPP 2013 w kategorii brązowej, w którym to konkursie Edyta startowała z pozycji lidera. Ponadto w konkursie tym startowały nasze pozostałe zawodniczki.

Swój start Edyta rozpoczęła rozważnie w dobrym tempie, bezbłędnie pokonując przeszkody i kiedy wydawało się, że jest już w drugiej fazie konkursu – odezwał się wcześniejszy syndrom 1 zrzutki. Pech chciał, że była to ostatnia przeszkoda i wśród osób kibicujących Edycie przeszedł jęk zawodu. Na pocieszenie bardzo dobrze zaprezentowała się Małgosia na DUMCE, która obie fazy konkursu przejechała bezbłędnie zajmując 8 lokatę. Madzia i Beatka również zaliczyły po 1 zrzutce w pierwszej fazie i nie zakwalifikowały się do rozgrywki.

Po emocjach związanych z OPP przyszedł czas na jeszcze dwa występy naszych zawodniczek. W konkursie klasy L – 100 cm zwykłym, wystartowała Małgosia na DUMCE pokonując parkur z 1 zrzutką 😀 , a w konkursie klasy N – 120 cm zwykłym wystartowała Edyta, która jednak na 3 przeszkodzie zaliczyła pechowy upadek z konia.

Tradycją Glinika jest już profesjonalna organizacja zawodów, miła atmosfera i wielkie emocje. Świadczy o tym chociażby fakt, że do startów zgłosiła się rekordowa liczba par (ponad 100). Największe emocje czekają nas początkiem października, gdyż w Gliniku odbędzie się finał OPP, w którym Edyta wystartuje z 3 miejsca w rankingu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdów naszych zawodniczek!