W dniu 26 lutego 2013 roku Wioska Fantasy z podprzemyskich Kuńkowiec zamieniła się w plan zdjęciowy. Wioska gościła ekipę studentów ze szkoły filmowej w Łodzi, którzy kręcili teledysk do utworu zespołu „Dead Can Dance” – „Children of the Sun”.

Teledysk został nakręcony dla Genero.tv. – jest to portal organizujący konkursy dla młodych filmowców. Polega to na tym że portal podaje piosenkę, do której trzeba nakręcić klip, wyznaczona jest także nagroda, którą zdobywa ekipa zwycięskiego teledysku. Mieliśmy niebywały zaszczyt uczestnictwa w tym przedsięwzięciu wraz z naszymi końmi „Deksterem” i ” Czaszą”, które to konie brały udział w nagraniu. Atmosfera planu filmowego była niesamowita, konie sprawiły się dzielnie – oddając się klimatowi stworzonemu przez twórców teledysku i gospodarzy wioski.

Na uwagę zasługuje fenomen samej wioski fantasy w Kuńkowcach, która wręcz z dnia na dzień zdobywa coraz więcej fanów już nie tyko w Polsce ale i w Europie i na świecie. Warto było przeżyć te niesamowitą przygodę z teledyskiem w Wioska Fantasy! Było to dla nas nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi.

Dziękujemy i trzymamy kciuki za twórców teledysku. Serdecznie zapraszamy na foto-relację z planu filmowego (fotografie autorstwa Mariana Gduli) oraz zapraszamy do obejrzenia efektu końcowego http://genero.tv/watch-video/35192/