baner2W dniach 24 i 25 września na hipodromie LKJ w Zabajce koło Głogowa Małopolskiego odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w skokach przez przeszkody. Impreza zorganizowana została w czterech kategoriach wiekowych, tj: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy.

W kategorii junior młodszy startowała największa ilość par, a z naszego klubu wystartowała jedna amazonka – Edyta Wajda na dwóch koniach: Dekster i Czorten.
Już pierwszy dzień zawodów tj. półfinał przyniósł wiele emocji, gdyż po udanych przejazdach i zaciętej rywalizacji Edyta uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z broniącym tytułu mistrza roku 2010 Mateuszem Tęczą z UKJ Ostoja Pustków. Niedzielny finał zapowiadał się bardzo pasjonująco.

Zapowiadane emocje potwierdziły się w pełni w trakcie niedzielnego finału juniorów młodszych. Gospodarz toru Pan Józef Bechera ustawił bardzo wymagający parkur, który wymagał dużego skupienia i koncentracji. Zarówno Mateusz jak i Edyta (która w finale startowała na Czortenie) po dwóch nawrotach konkursu kl L1 (105 cm) uzyskali tę samą liczbę punktów karnych. Tak więc musiała zostać rozegrana rozgrywka o pierwsze miejsce.

Pierwszy wystartował Mateusz Tęcza, który pokonał wyznaczone do rozgrywki przeszkody bezbłędnie i w niezłym czasie. Edyta pokonała parkur również bezbłędnie, lecz w krótszym czasie, dzięki czemu objęła prowadzenie.

Tak więc Edyta została Mistrzem Okręgu Podkarpackiego 2011 w kategorii „junior młodszy” przed Mateuszem Tęczą (UKJ Ostoja Pustków) i Alicją Gunią (KJ Equistro).