Od 1 do 3 marca 2013 roku Lublin zmienił się w stolicę jeździectwa. Było to wielkie, sportowe (i nie tylko) wydarzenie. Na terenie Targów Lublin odbyły się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody CSI2*.

W 11 konkursach, w tym dwóch zaliczanych do rankingu FEI, startowali polscy i zagraniczni zawodnicy, a pula nagród wyniosła 300.000,00 zł. Zawody w Lublinie były również drugą eliminacją, po CAVALIADZIE Poznań, konkursów w ramach CAVALIADY Tour, w której o pucharowe punkty toczy się sportowa rywalizacja.

W niedziele 3 marca pięciu jeźdźców walczyło w finałowej rozgrywce o zwycięstwo w konkursie Grand Prix Lublina, rozgrywanego pod marką CAVALIADA. Najlepszą parą okazali się Marek Lewicki i wałach Abigejl. Polak pokonał parkur bezbłędnie podobnie jak Rosjanin Vadim Konovalov, jednak polska dwójka  przejechała trudny tor osiągając najlepszy czas. Trzecie miejsce zajął Łukasz Wasilewski.

Oczywiście myśmy tam byli i dzielnie kibicowaliśmy naszym zawodnikom. Atmosfera zawodów była niesamowita – a publiczność stanęła na wysokości zadania –  w czym nie wątpliwie miała swój udział również nasza delegacja :-).

Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszego wyjazdu i z samych zawodów (zdjęcia autorstwa Sebastiana).