W dniach 27 -28.04.2013r. w LKJ Zabajka odbyły się zawody regionalne w skokach przez przeszkody, jak również odbyła się pierwsza kwalifikacja szóstego sezonu Otwartego Pucharu Podkarpacia.Tym razem nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki na dwóch koniach. Paulina STECURA na DEKSTERZE i Edyta WAJDA na koniu CAPITTA.

W pierwszym dniu zawodów (27 kwietnia) starty rozpoczęła Paulina STECURA w konkursie towarzyskim klasy LL (60 cm) dwukrotnie pokonując parkur bezbłędnie z najlepszym czasem zajmując 1 i 2 lokatę, a w konkursie klasy LL (80 cm) Paulina po czystym przejeździe zajęła 3 lokatę. Edyta tego dnia startowała w konkursach klasy LL (80 cm) oraz L (100 cm).

W dniu 8 kwietnia – przed główną rozgrywką pierwszej edycji OPP, występy naszych zawodniczek rozpoczęła Paulina STECURA w konkursie klasy LL (80 cm), która również jak w dniu poprzednim dwukrotnie pokonała parkur bezbłędnie zajmując 1 i 4 lokatę. Edyta natomiast wystartowała dwukrotnie w konkursie klasy l (100 cm). Oba przejazdy Edyta przejechała bezbłędnie zajmując 4 i 6 lokatę.

Największe emocje zaczęły się podczas pierwszej klasyfikacji OPP. W kategorii brązowej (LL – z natychmiastową rozgrywką) wystartowały obie nasze zawodniczki. Edyta po bezbłędnym przejeździe uplasowała się na 3 pozycji – stając tym samym na podium. Mniej szczęścia miała Paulinka, która pomimo bezbłędnych skoków zaliczyła upadek z konia. Tego dnia kategoria złota OPP została połączona z I Memoriałem im. Marka MISAKIEWICZA. Zarówno kwalifikację jak i Memoriał wygrał Robert UCHWAT z KJ „POGÓRZE” – Glinnik Zaborowski. Serdecznie gratulujemy!
Na Memoriale nie mogło zabraknąć członków rodziny Ś.P. Marka MISAKIEWICZA, którzy kibicowali zawodnikom.

Następne eliminacje już 12 maja w KJ „Pogórze” Glinnik Zaborowski.

Zapraszamy do obejrzenia przejazdów naszych zawodniczek z Zabajki!!!