Zawodniczki z naszego klubu występy w tych zawodach na pewno mogą uznać za udane. Już w pierwszym dniu w konkursie nr 0A serii A kl. LL (60 cm) Paulina STECURA na Mirii w bezbłędnym przejeździe zajęła pierwsze miejsce z czasem 59,95 s.

W konkursie brało udział 27 par i żadnej z nich nie udało się przekroczyć bariery 60 sekund!!! To drugi występ Pauli na zawodach i drugi zakończony pierwszym miejscem – gratulujemy i oby tak dalej!

W konkursie nr 0A serii B kl. LL (80cm) startowała para Edyta WAJDA na Deksterze. W konkursie tym udział brało 41 par. Edyta po bezbłędnym przejeździe zajęła czwarte miejsce z czasem 57,90s. W konkursie nr 1 kl L (100cm) wystartowała po raz pierwszy para Małgorzata WAJDA na koniu Czorten. Do konkursu stanęło 41 par. Pomimo debiutu Czorten pod tą zawodniczką zaliczył udany występ w tym konkursie, pokonując parkur bezbłędnie z czasem 74,46s. Skutkowało to zajęciem przez tę parę piątego miejsca. W konkursie tym startowała również para Edyta WAJDA na Deksterze jednak zaliczyła jedną zrzutkę i zajęła 24 miejsce z 4 punktami karnymi jednak w bardzo dobrym czasie 68,65s.

Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom i kibicom w drugi dzień zawodów – podczas II kwalifikacji „Developres Otwarty Puchar Podkarpacia 2011”. Jest to liga jeździecka trwająca 6 miesięcy od maja do października. (http://www.oppskoki.pl/) Na starcie w trzech kategoriach stanęło do walki łącznie 46 zawodników na 59 koniach. Przyjechali zawodnicy z pięciu województw oraz ze Słowacji. Zawodniczki z naszego klubu startowały w 2 kategoriach – Edyta WAJDA na Deksterze i Paulina STECURA na Mirii w kategorii brązowej i Małgorzata WAJDA w kategorii srebrnej.

Kategoria towarzyska – brązowa była najmocniej obsadzona. 24 pary walczyły o zwycięstwo w tym konkursie i puchary ufundowane przez „UKJ Lalin”. W tym konkursie Paulinka nie miała szczęścia gdyż zaliczyła upadek z konia i została wyeliminowana. Powiodło się natomiast Edycie na Deksterze. Para ta zajęła drugie miejsce przegrywając w rozgrywce o 6 setnych sekundy z Sylwią SYPIEŃ z UKS Pegaz, która aktualnie jest liderką w tej kategorii. W łącznej klasyfikacji aktualnie Edyta uplasowana jest na 6 pozycji pucharu przy udziale 37 jeźdźców. .

W kategorii srebrnej walczyły 23 pary, a Małgorzata Wajda na koniu Czorten zajęła 12 miejsce. Był to pierwszy start tej pary w tej kategorii i pomimo faktu, że para ta nie startowała w pierwszej kwalifikacji w Gliniku Zaborowskim zawodniczka uplasowała się na 18 miejscu przy udziale 30 jeźdźców. Po dwóch kwalifikacjach zostało sklasyfikowanych 83 jeźdźców w trzech kategoriach. Rozgrywki nabierają tempa a kolejne zawody już za miesiąc 30-31 lipca w KJ „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim. Zapraszam do śledzenia wyników na (http://www.oppskoki.pl/)