W dniach 13 -14 kwietnia 2013 roku odbyły się pierwsze w tym roku otwarte zawody regionalne w Gliniku Zaborowskim. Po bardzo długiej zimie – zawody te rozpoczęły sezon otwarty w skokach przez przeszkody na Podkarpaciu. Nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki na trzech koniach. Małgorzata WAJDA na JARABE, Alicja PODOLAK na ETNIE i Edyta WAJDA debiutując na koniu CAPITTA.

W pierwszym dniu zawodów (13 kwietnia) starty rozpoczęła Alicja PODOLAK w konkursie towarzyskim klasy LL (60 cm) pokonując parkur bezbłędnie i zajmując 3 lokatę.W kolejnym konkursie towarzyskim klasy LL (80 cm), nasze wszystkie trzy zawodniczki zaliczyły bezbłędne przejazdy pokazując, że pomimo długiej przerwy zimowej konie zostały dobrze przygotowane do sezonu otwartego.

W konkursie klasy L – dokładności bez rozgrywki (100 cm), Edyta WAJDA zaliczyła bezbłędny przejazd i uplasowała się na miejscu drugim, a Małgorzata WAJDA na miejscu czwartym.

W drugim dniu zawodów (14 kwietnia) starty rozpoczęła Alicja PODOLAK na ETNIE w konkursie towarzyskim klasy LL (80 cm). Tak jak poprzedniego dnia Alicja w dwóch swoich przejazdach pokonała przeszkody bezbłędnie, uzyskując jedynie po 1 pkt karnym za przekroczenie normy czasu – co świadczy o tym, że praca z ETNĄ przynosi efekty :-D.

W drugim dniu zawodów bez problemów w konkursie klasy L – dokładności bez rozgrywki (100 cm) spisały się Małgorzata i Edyta WAJDA zaliczając bezbłędne przejazdy i lokując się w czołówce startów.

Podsumowując – zawody upłynęły w miłej – towarzyskiej atmosferze – organizacja zawodów była na najwyższym poziomie – co nie wątpliwie pozytywnie wpływa na emocje związane ze zbliżającą się kolejną edycją Otwartego Pucharu Podkarpacia. Ta już 27/28 kwietnia 2013 roku w Zabajce, a na niej PIERWSZY MEMORIAŁ im MARKA MISAKIEWICZA!

Zapraszamy do obejrzenia filmików z przejazdów naszych zawodniczek!