W dniach 0d 2 do 4 sierpnia 2013 roku odbyły się zawody w Klubie Jeździeckim EQUISTRO w Wierzawicach. Nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki na trzech koniach. Małgorzata WAJDA na DUMCE, Magdalena DŁUŻYŃSKA na ESTERZE i Edyta WAJDA na koniu CAPITTA.

W pierwszym dniu zawodów (2 sierpnia) starty rozpoczęła Edyta WAJDA w konkursie klasy L (z trafieniem w normę czasu) pokonując parkur bezbłędnie. Następną zawodniczką biorącą udział w tym konkursie była Małgorzata WAJDA, która również pokonała parkur bezbłędnie jednak uzyskała 2 pkt karne za przekroczenie normy czasu.

W kolejnym konkursie klasy P – dwu fazowym wystartowała Edyta WAJDA, która pokonała parkur z jedną zrzutką uzyskując 4 pkt karne.

W drugim dniu zawodów 3 sierpnia 2013 roku starty rozpoczęła Małgorzata WAJDA w konkursie klasy LL (90 cm), która pokonała parkur bezbłędnie, a następnie wystartowała Magdalena DŁUŻYŃSKA, która pokonała parkur z jedną zrzutką. W konkursie klasy P o wzrastającym stopniu trudności wystartowała Edyta WAJDA, która pokonała parkur bezbłędnie.

Największe emocje rozpoczęły się po wyżej wymienionych konkursach, gdyż odbyła się kolejna kwalifikacja do Otwartego Pucharu Podkarpacia. W kategorii brązowej wystartowały nasze wszystkie zawodniczki. Najwięcej emocji przyniósł występ Edyty WAJDY, która tego dnia zajęła drugie miejsce, a uzyskane punkty pozwoliły jej na objęcie prowadzenia w ogólnym rankingu Pucharu. Małgorzata WAJDA zajęła po bezbłędnym przejeździe 9 miejsce, a Magdalena DLUŻYŃSKA w podstawowym przejeździe miała jedną zrzutkę co nie pozwoliło jej wziąć udziału w natychmiastowej rozgrywce.

Trzeciego dnia zawodów starty rozpoczęła Małgorzata WAJDA w konkursie klasy LL – towarzyskim (80 cm) pokonując parkur bezbłędnie. Nie zawiodła również Magdalena DŁUŻYŃSKA, która również zaliczyła parkur na czysto.
Jednak największe emocje przyniósł występ Edyty WAJDY, która wystartowała po raz pierwszy w konkursie klasy N (120 cm) dwufazowym. Edyta w pierwszej fazie uzyskała jedną zrzutkę, przez co nie kontynuowała konkursu w drugiej fazie.

Zawody w Wierzawicach należy uznać za udane. Na uwagę zasługuje fakt, że praca Małgosi z młodą DUMKĄ przynosi coraz lepsze efekty, a praca Edytki z CAPITTĄ daje coraz więcej nadziei. Wielkie podziękowania należą się Kamilowi DUBIELOWI z DUBIEL TEAMU, pod którego okiem dziewczyny ostatnio trenują. Organizatorom zawodów gratulujemy udanej imprezy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przejazdów naszych zawodniczek!